Obývacia izba

Osvetlenie obývacej izby - Svietidlá R1Ako vybrať svietidlo do obývacej izby?

Obývacia izba je veľmi dôležitá miestnosť v našich domovoch. Neslúži totiž výhradne len nám domácim, ale aj návštevám a na rôzne spoločenské udalosti. Preto treba dbať naozaj na ten správny výber osvetlenia a venovať mu dostatočnú pozornosť.

Obývaciu izbu využívame na viacero vecí, či už je to relax, práca, alebo zábava, vždy potrebujeme pri týchto činnostiach správne osvetlenie. Svietidlá v tejto miestnosti umiestňujeme prevažne tak, aby osvietili konkrétne miesta.

Vyhýbať by sme sa mali príliš silným intenzívnym svietidlám, aby nás neoslepovali, musia byť však dosť výkonné na to, aby rovnomerne nasvietili celú miestnosť. Hlavne, ak volíme jedno veľké centrálne svietidlo. Tú správnu atmosféru dokážeme navodiť rôznymi svietidlami, či už sú to dekoračné stojanové a stolové lampy, klasické stropné svietidlá, alebo nástenné a závesné obývačkové svietidlá.

Závesné svietidlá umiestňujeme prevažne nad stolík alebo jedálenský stôl. Ak volíme stojanové svietidlá, tie sa hodia do zákutí, za sedačku alebo ku knižnici pre lepšie čítanie a príjemnejšiu atmosféru.

Osvetlenie obývacej izby - Svietidlá R1Tí z nás, ktorí nemajú možnosť vlastnej domácej pracovne, často umiestňujú pracovný stolík práve do obývačky. Tu však potrebujeme plnohodnotné svetlo na to, aby sme mohli kvalitne vykonávať svoju prácu. Preto si môžeme zo širokej ponuky stolových lámp vybrať presne tú, ktorá sa nám hodí najviac.

Ak by sme mali v obývačke znížený strop, nie je to žiadny problém. Centrálne osvetlenie nahradíme zápustnými bodovými svietidlami alebo ich použijeme ako nepriame osvetlenie na zvýraznenie interiéru.

Svietidiel vhodných do obývačky je naozaj veľa, preto musíme vyberať svietidlá korešpondujúce so štýlom zariadenia obývacej izby. Zohľadniť by sme mali predovšetkým dizajn a farebné a materiálové prevedenie svietidiel. Samotná veľkosť svietidla záleží od veľkosti obývačky

Mohlo by vás zaujímať:

Prejsť na produkty