Spálňa

Osvetlenie spálne - Svietidlá R1Ako vybrať svietidlo do spálne?

Tak, ako v mnohých iných miestnostiach, aj pri spálni platí, že by mala mať jedno centrálne svietidloAvšak s tým rozdielom, že by nemalo byť príliš ostré, oslnivé. Preto by malo byť zospodu zatienené.

Spálňa vyžaduje v konečnom dôsledku kvalitné osvetlenie, ale aby nerušilo. Rovnomerné a zároveň príjemné svetlo bez výrazných kontrastov navodí tú správnu atmosféru na odpočinok po každodenných povinnostiach.

Najideálnejšou farbou svetla na osvetlenie spálne je teplá biela, ktorá je skvelá pri relaxácii. V dnešnej dobe však čoraz viac ľudí preferuje namiesto centrálneho osvetlenia v spálni rôzne iné typy dizajnových svietidiel.

Čo sa týka lustrov, tie sa do tejto miestnosti príliš nehodia.
V každej spálni sa nachádza jeden - dva nočné stolíky. Tie sú pre nás tiež veľmi dôležité. Na tie vyberáme stolové lampy, ktoré sú určené skôr na prisvietenie alebo orientáciu.

Svietidlá na čítanie

Ak patríte k milovníkom kníh a radi si večer prečítate dobrú knihu, v tom prípade sú najvhodnejšie svietidlá na čítanie s LED svetelným zdrojom a mali by disponovať flexibilným ramenom. Umožňuje pohodlné a praktické prispôsobenie svietidla naším potrebám. A keďže sa dá takáto lampa polohovať, ocení to aj Váš partner, ktorého pri čítaní neoslníte. Pri čítaní kníh v spálni je vhodná biela farba svetla.

Tento typ svietidiel sa najčastejšie umiestňuje na stenu vedľa postele alebo tesne nad ňou. Taktiež existujú zápustné typy priamo do steny alebo do čela postele.

Osvetlenie skrine v spálni

Pokiaľ sa vo Vašej spálni nachádza aj skriňa, určite pouvažujte nad možnosťou jej nasvietenia. Hlavne veľké vstavané skrine si vyžadujú tiež určité osvetlenie, aby sme sa v nich vedeli orientovať. Pre túto činnosť je najlepšie zvoliť zápustné bodové svietidlá lemujúce okraj skrine, alebo tiež bodové svietidlá umiestnené na rampe alebo na lištách, ktoré môžeme nasmerovať podľa vlastnej potreby.

Stojanové svietidlá do spálne?

Vo veľkých spálňach si nájdu svoje uplatnenie dokonca aj stojanové svietidlá. Neraz sa stávajú aj originálnym doplnkom v miestnosti. Hodia sa sem lampy s nepriamym zdrojom svetla, ktoré svietia nahor a vytvárajú príjemné odrazové svetlo.

Mohlo by vás zaujímať:

Prejsť na produkty