arrow_left Návrat na zoznam blogov

S týmito lampičkami sa Vaše deti tmy báť nebudú

  • calendar_today 26.3.2019
  • |
  • Dada - Produktový manažér

„Mami, ja sa bojím. Necháš mi zapnuté svetlo?“ Ruku na srdce, koľkokrát ste uprostred noci počuli toto zúfalé volanie z úst vašich detí? V noci sa detské izbičky menia na tmavé zákutia plné strašidelných predmetov a nečakaného nebezpečenstva. Istotu a pokojný spánok vie, našťastie, deťom vrátiť malé svetielko v tme. So správne zvoleným osvetlením detského kráľovstva sa už žiadny malý špunt nemusí v noci báť.

Keď na vás začne v noci volať ustráchané dieťa, pravdepodobne k nemu rýchlo pribehnete a rozsvietite hlavné svietidlo v detskej izbe. Na istý čas tým zaženiete malú nočnú paniku, avšak zažaté silné stropné svetlo počas celej noci nie je trvalým riešením – iba pokiaľ nemáte bohatého strýka alebo známeho na vysokom poste v elektrárňach.

Vhodné osvetlenie detskej izby je dôležité rovnako počas dňa – pri nekonečných hrách, pri písaní domácich úloh, ako aj v noci, keď sa do detských sníčkov vkradnú zlé nočné mory alebo keď svetlá pouličných lámp presvitajúce cez žalúzie vytvoria na stenách hrôzostrašne sa pohybujúce tiene. Vtedy je najväčším priateľom vystrašených tváričiek svetlo z detskej lampy. 

Záchrana na nočnom stolíku

Dieťa sa bude v noci menej báť, keď si samé rozsvieti lampu priamo z postele. Preto by mala byť v bezprostrednej blízkosti postele umiestnená aspoň jedna detská lampa, najlepšie priamo na nočnom stolíku, aby na ňu dieťa bez problémov dosiahlo. Ideálnou voľbou je lampa do detskej izby v podobe obľúbenej rozprávkovej postavičky. Dieťa bude mať pri sebe svetielko a kamaráta v jednom. Napríklad s usmiatym McQueenom alebo pestrofarebným kaktusom sa vaša ratolesť bude cítiť počas celej noci bezpečne.

 

 

Celonočné detské svietidlá

Ešte väčšiu istotu vnesie do tmavej izby detské svietidlo upevnené na stene. Jeho rozmery väčšinou nie sú veľké, napriek tomu v noci jemne osvetlí celú miestnosť a cez deň splynie so zariadením – môže to byť napríklad dôvtipná detská lampa v podobe obláčika alebo lienky, ktorá v noci porazí strach z tmy a pri dennom svetle bude vyzerať ako roztomilá dekorácia.


Pri umiestňovaní svietidiel do bytu alebo do domu s malým dieťaťom nemôžete zabudnúť ani na nočné výpravy na WC. Dieťa sa zvykne v priebehu noci zobudiť a potrebuje si cestou na toaletu posvietiť. Užitočným nápadom je preto zadovážiť ratolesti malú prenosnú lampu alebo osvetliť minimálne jedným detským svietidlom aj priestor, v ktorom sa v noci bude pohybovať. S pomocou malého svetielka sa strach opäť premení na abstraktný pojem a vaša ratolesť bude môcť spokojne spávať.

 
Páčil sa Vám članok? Povedzte o ňom ďalším:
Dada - Produktový manažér
Dada
Produktový manažér

Dada má na starosti správu produktového portfólia nášho e-shopu a predajne, vyhľadáva a sleduje nové trendy v oblasti svietidiel a osvetlenia. Rada Vám poradí s výberom vhodného svietidla do vašej domácnosti alebo záhrady.

Prečítajte si tiež:

Ako teplota svetla vplýva na našu psychiku

Svetlo vplýva na psychiku členov domácnosti viac, ako sa môže zdať. Inšpirujte sa našimi radami a odteraz budete mať jasno v tom, akú žiarovku vybrať.

Krištáľové lustre nie sú prežitok. Prekvapí vás ich moderný vzhľad

Moderné krištáľové svietidlá sú klenotom, ktorý si svojou krásou podmania a očaria každého. Dokážu zmeniť nudnú a fádnu miestnosť na štýlový priestor.

Lumeny, watty či IP - poznáte všetky technické pojmy zo sveta svietidiel?

Žiarovky alebo zdroje do svietidiel sa odlišujú vo svojej farbe, teplote, intenzite, výdrži a v mnohých iných detailoch. Viac sa dozviete v našom článku.

Vytvorte si pohodovú atmosféru s akcentovým osvetlením

Doplnkové osvetlenie premení vaše strohé priestory na miesto plné pohody. Akcentové osvetlenie je to, čo vdýchne vášmu domovu život.
expand_more Prejsť na produkty expand_more expand_less